نظافت منزل2021-03-27T12:57:57+04:30
نظافت منزل2021-04-09T01:28:27+04:30

نظافت منزل : با رشد جمعیت در شهر ها و افزایش ساختمان ها و در کنار آن افزایش آپارتمان نشینی طبیعتاً نیاز به خدمات نظافتی بیشتر حس می شود و در این میان حضور شرکت های خدماتی بیشتر از قبل دیده می شود اما کم هستند شرکت هایی که معتبر و قدرتمند در حال خدمات رسانی باشند.در هر صورت موضوع اصلی کیفیت خدمات رسانی در حوزه ی نظافت منزل می باشد.

نظافت یک تخصص است و یک پرسنل نظافتچی خوب ضمن دارا بودن آیتم های مناسب باید بداند که کار خود را از کجا شروع کرده و در کجا به پایان برساند.

نظافت در تهران به دلیل وجود سلیقه های متفاوت،درخواست ها نیز متفاوت است.از این نظر که بعضی از مشتری ها به دلیل تجربیات خود و سلیقه و حجم و نوع کار خود ممکن است متقاضی نیروی آقا و یا نیروی خانم باشند.

نظافت توسط آقا :

نظافت توسط آقا یکی از پر متقاضی ترین درخواست ها می باشد.اول به دلیل قدرت بدنی بالا و دوم به دلیل دسترسی آسان به نیرو های آقا می باشد.

معمولاً شست وشوی دیوار ها،پنجره ها،سقف آشپزخانه،شست و شوی کف،تعویض پرده ها،حمام و سرویس،کابینت ها توسط آقایان انجام می شود.

نظافت منزل توسط خانم :

نظافت منزل توسط خانم معمولاً شامل گردگیری،نظافت یخچال،اجاق گاز،اتاق خواب،اتوکشی و تمامی کار های سلیقه ای مانند چیدمان منزل می باشد.

نظافت منزل معمولاً در چند حالت انجام می شود:

طبق نیاز مشتری معمولا نظافت منزل به صورت سالیانه (خانه تکانی) و یا به صورت فصلی و ای به صورت ماهیانه و یا هفتگی انجام می شود.

نیروی نظافت منزل آقا

کیفیت نظافت منزل :

یک نظافتچی خوب و حرفه ای معمولاً در تمامی امور نظافتی تخصص دارد. مثلاً نظافت منزل یک بعد ظاهری دارد و یک بعد باطنی و نظافتچی منزل باید بر هر دو مسلط باشد.

نظافت منزل شاید در نگاه اول طوری جلوه دهد که بیننده با یک نگاه کیفیت را تایید کند (بعد ظاهری) اما نظافت باطنی به این ترتیب می شود که نقاطی از منزل که به سادگی قابل دیدن نیست مانند داخل کابینت ها،داخل اجاق گاز و یخچال،زیر فرش و مبل ها ضمن رعایت نکات بهداشتی نظافت شود.ویک نظافتچی خوب به تمامی این مسائل اشراف دارد و در طول کار آنها را لحاظ می کند.

یک تجربه در زمینه نظافت منزل :

در نظافت سطوح صاف مثل دیوار یا کف گاهی مواقع رد دستمال و یا یک لایه ی کدر مانند بر روی سطح نظافت شده می ماند،گاهاً این لکه ها و لایه های کدر به وضوح خودنمایی می کنند و باعث ناراحتی مشتری می شوند.اما راه حل آسان است کارگر مربوطه ضمن آموزش صحیح اطلاع دارد از اینکه در آخر کار باید یک دستمال نمدار که به مواد شوینده آغشته نباشد روی سطح مورد نظر کشیده تا به همین راحتی مشکل حل شود

نظافت منزل توسط خانم

نظافت منزل و مواد شوینده :

امروزه به دلیل تفاوت سلیقه ها و گستردگی امور نظافتی مواد شوینده نیز گسترش و تنوع زیادی پیدا کرده اندکه اکثر آنها نیز کاربرد بسیار مهمی در روند نظافت منزل و یا کلاً امور نظافتی دارند،لذا پرسنل نظافتچی ضمن شناخت و طرز استفاده از این مواد می توانند کیفیت کار خود را بالا ببرند.چرا که در بعضی مواقع استفاده از این مواد شوینده لازم و در بعضی مواقع ممنوعیت دارد.

به طور مثال در بعضی مواقع دیده شده نظافتچی هنگام استفاده از مواد پاک کننده ی جرمگیر هم زمان از وایتکس استفاده کرده است که این امر باعث تولید یک گاز خطرناک(گاز کلر)کرده و به سیستم تنفسی کارگر آسیب رسانده است.یک نظافتچی باید بداند در نظافت منزل هنگام استفاده از جرمگیر هرگز از وایتکس استفاده نکند و باالعکس.

نظافت منزل در تهران

شست و شوی مبل

در نظافت منزل شست و شوی مبلمان منزل نیز از اهمیت بالایی برخوردار است به طوریکه اگر کارگر مربوطه در این زمینه کم تجربه باشد ممکن است خسارت زیادی را متحمل کارفرما نماید.همانطور که می دانیم عمدتاً مبل ها به دو دسته تقسیم می شوند:

مبل هایی با پوشش پارچه که عمدتاً برای شست و شوی این مبل ها از کف حاصل شده از شامپو فرش استفاده می شود به صورتی که سطح پارچه ای مبل را به کف مورد نظر آغشته می نماییم و پس از گذشتن ۵ الی ۱۰ دقیقه با جاروی مکنده به روی سطح پارچه ای مبل می کشیم.

مطلب بعدی در نظافت منزل شست و شوی مبل هایی با پوشش چرم که حساس تر و مهمتر از مبل های رپارچه ای می باشند،می باشد.دلیل اینکه مبل های چرمی در صورت آغشته شدن به مواد شوینده مثلاً وایتکس حساس بوده و آسیب پذیر می باشند.

برای شست و شوی این گونه مبل ها ابتدا یک دستمال نمدار که اغشته به مواد شوینده نباشد روی سطح چرمی کشیده و سپس با اسپری کردن ماده ی مخصوص شست و شوی چرم بر روی آن سطح مورد نظر را تمیز می نماییم خاصیت این کار تمیزی مطمئن و عدم آسیب رساندن به مبلمان چرمی می باشد.