مراقبت از کودک :

مراقب کودک معمولاً باید به نیاز های یک کودک از نظر تغذیه و از نظر استحمام ، پوشیدن لباس مناسب و موارد حیاتی یک کودک آشنایی کامل داشته باشد.مراقب کودک در تمامی ساعات کاری خود باید با یک برنامه ریزی صحیح تمامی وقت خود را صرف رسیدگی به امور کودک نماید و از انجام وظایف خود لحظه ای غفلت  نداشته باشد.در زمان های قدیم ساکنین ساختمان ها چه در شهر های بزرگ و چه در شهر های کوچک به دلیل تعدد فرزند و حضور والدین در کنار آنها نیاز به مراقب احساس نمی شد.با پیشرفت تکنولوژی و ماشینی شدن زندگی در زمان حال و با به وجود آمدن سبک جدید زندگی و با وجود مشغله کاری والدین مراقبت از کودک در فضای منزل و یا مراکز نگهداری کودک غیر قابل اجتناب است.

مراقبت از کودک در منزل

گاهاً والدین جهت نگهداری از کودک خود در منزل استراتژی مطمئن و خوبی دارند و در این میان مراکز اعزام نیرو به منازل جهت نگهداری از کودک و خدمات منزل نیز برنامه دقیق و منظمی را به مشتریان خود ارائه می دهد.

مراقبت از کودک

کودکان در سنین مختلف نیاز های متفاوتی دارند.مثلاً نیاز یک کودک ۳ ساله با یک کودک ۷ ساله در مواردی متفاوت است. کودکان در سنین نوزادی بیشتر به تغذیه،خواب و بهداشت نیازمند هستند و در سنین ۶ سال به بالا به مسائل آموزشی و کمک آموزشی در کنار تغذیه و بهداشت نیز نیازمند هستند.

تغذیه کودک

پس از شیر مادر تغذیه کودک با غذاهای سنتی بسیار پسندیده و مورد تایید است ولی غذا های مدرن مانند انواع فست فودها به همان علت واضح مورد تایید نمی باشد.استفاده از میوه ها وآب میوه های طبیعی در سنین رشد کودک و نوجوانی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

مراقب کودک

مراقب کودک شخصی است که از طریق شرکت خدماتی پس از آزمایش های لازم و آموزش در زمینه مراقبت از کودک و انجام تست روانشناسی و تایید واحد استخدام شرکت،در شرکت استخدام شده و آماده اعزام به محل مورد نظر جهت معرفی می باشد.

مراقبت از کودک در منزل

مراقبت از کودک در منزل به دلیل احاطه ی نیروی مراقب به کودک از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل نیروهای مراقب در این شرکت اموزش های لازم جهت انجام امور منزل را نیز گذرانده اند و در هر دو مورد مراقبت از کودک و امور منزل مبادرت می نمایند.

مراقبت از کودک